Technologia chroniona patentem

Bezknanałowe audio douszne. Pierwsza w branży technologia z systemem bezkanałowym oraz całkowicie nowymi przetwornikami tia.

Przetwornik tiaTM

Przetwornik tia to otwarty głośnik aramaturowy zbalansowany, który nadaje nowe znaczenie rozdzielczości i przejrzystości. Otwarcie zbalansowanej armatury uwalnia potencjał dźwiękowy przetwornika i jak w przypadku większości konstrukcji głośników hi-fi, wytwarza dźwięk z bezpośrednio emitującą, całkowicie pozbawioną przeszkód membraną. Eliminuje to znaczącą część wibracji i rezonansów, które są nieodłączne w konwencjonalnych, zamkniętych konstrukcjach armaturowych. Dzięki tej nowej metodzie wytwarzania i dostarczania dźwięku do ucha, konwencjonalne kanały dźwiękowe, czy tłumiki nie są już potrzebne.

tiaTM single bore

Konstrukcja z pojedynczym otworem (single bore), to ogromny krok naprzód w kierunku eliminacji niepożądanego rezonansu kanałów dźwiękowych. Duży otwór sam w sobie służy jako komora do kształtowania dźwięku i wspomaga przetwornik tia w zapewnieniu liniowej i spójnej charakterystyki częstotliwościowej. Ze względu na wyjątkowo krótką ścieżkę dźwiękową przetwornika wysokotonowego tia, osiągnęliśmy niezwykłe rozszerzenie częstotliwości oraz gładkość brzmienia. Duży pojedynczy otwór pomaga również zapobiegać zatykaniu się końcówki i umożliwia swobodny przepływ dźwiękowi.

Komory akustyczne tiaTM

Komory akustyczne zawarte w korpusach słuchawek dodatkowo kształtują dźwięk głośników tia. Komory nie tylko optymalizują wydajność przetworników, dając im własną przestrzeń, ale także dostrajają przetworniki bez wprowadzania niepożądanych rezonansów. Komory są idealnie dopasowane do każdego przetwornika, podobnie jak pomieszczenie odsłuchowe w studiu jest specjalnie dostosowane do danej pary głośników.

Standardowe monitory douszne

Ze względu na długość kanałów stosowanych w większości konstrukcji słuchawek, dźwięk, który przez nie przechodzi, tworzy wiele rezonansów i zniekształceń, dodając nienaturalne tony do muzyki. Rezonanse, które tworzą szczyty i niziny, powodują bardzo nierównomierną charakterystykę częstotliwościową.

Monitory douszne z tiaTM

Eliminując kanały i tłumiki dźwiękochłonne, dźwięk wytwarzany przez głośniki tia jest w stanie rozproszyć się swobodnie i bez wysiłku, przemieszczając się do ucha w bardziej naturalny sposób. Dźwięk wytwarzany tą metodą posiada większą głębię oraz rozleglejszą scenę dźwiękową niż konwencjonalny system. Brak kanałów ograniczających dźwięk daje niesamowicie płynną i harmonijną odpowiedź częstotliwościową.

Nowe modele wyposażone w tiaTM

tia FourtéTM

64 Audio tia Fourté ™ to pierwsze w swoim rodzaju hi-endowe słuchawki, które w pełni wykorzystują zalety opatentowanego systemu tia ™ oraz wszystkiego tego, czego nauczyliśmy się do tej pory w projektowaniu światowej klasy monitorów dousznych.

Słuchawki zostały wykonane z litego kawałka aluminium, co zapewnia im trwałość na długie lata. Jednocześnie, są one wyjątkowo eleganckie, dzięki min. pięknym wykończeniu z miedzianej patyny umieszczonym na przednich panelach.

Wewnątrz posiadają profesjonalne, autorskie, otwarte armatury zbalansowane tia, aby zapewnić bogate, naturalne brzmienie w zupełnie nowy sposób.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

U18 TzarTM

U18 Tzar ™ od 64 Audio, to pierwsze na świeci słuchawki typu Universal-Fit z 18 (OSIEMNASTOMA!) zbalansowanymi przetwornikami zainstalowanymi w każdej słuchawce. Jest to absolutnie szczytowe osiągnięcie wśród słuchawek dousznych.

U18 zostały specjalnie zaprojektowane dla najbardziej wymagających słuchaczy, audiofilów i muzyków, którzy szukają bezkompromisowego brzmienia referencyjnego.

Te absolutnie wyjątkowe słuchawki łączą w sobie ogromną wręcz ilość 8 przetworników niskotonowych, 8 przetworników średniotonowych z przetwornikami wysoko- oraz wysoko-średniotonowymi tia ™, umieszczonymi w korpusach, które są jeszcze mniejsze niż nasz poprzedni, flagowy przetwornik Universal-Fit 12!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ